ZLEPŠITE ODOLNOSŤ PODLAHY

Impregnácia podláh

Ak hľadáte spôsob, ako podlahu zabezpečiť pred opotrebením a zlepšiť jej povrchové vlastnosti, požadované výsledky dosiahnete impregnáciou. Chráňte namáhanú podlahu, novopoloženú dlažbu alebo ťažko skúšaný betón pomocou účinnej impregnačnej vrstvy a predíďte jej poškodeniu skôr, než bude neskoro.

Prečo impregnovať podlahu?

Impregnácia podlahy je najideálnejší spôsob jej ochrany a dlhodobej udržateľnosti jej vzhľadu a vlastností. Slúži ako bariéra proti vode, chemikáliám, nečistotám a opotrebeniu, čím zabraňuje poškodeniu materiálu, z ktorého je podlaha vyhotovená. Impregnácia navyše zvyšuje estetický vzhľad podlahy, uľahčuje jej udržiavanie a taktiež môže zlepšiť protišmykové vlastnosti a zvýšiť odolnosť podlahy voči UV žiareniu.

Pred impregnáciou

Po impregnácii

Aké podlahy impregnujeme?

Výhody impregnácie podlahy

Impregnáciou betónovej podlahy sa rozumie náter alebo postrek aplikovaný v určitom štádiu jej vyzretia. Impregnovaný povrch sa roztokom nasýti a chemicky zreaguje. Na povrchu betónu sa vyplnia voľné póry, čím sa vylepšia fyzikálno-mechanické vlastnosti, ako:

Oderuvzdornosť

Eliminácia prašnosti

Odolávanie abrázii

Hydrofóbnosť

Estetika

Impregnačné roztoky na kryštalickej báze môžu obsahovať aktívne zlúčeniny, ako kremičitany, polykremičitany, lítium, draslík a iné. Obsah týchto zlúčenín rozhoduje o dominancii určitých vlastností. Tieto roztoky na rozdiel od impregnácie na báze rozpúšťadiel nezapáchajú. Významnú úlohu však zohráva správny výber kvalitnej chémie použitej pre impregnáciu. Napríklad oderuvzdornosť najviac zvyšujú polykremičitanové impregnácie.
Takto upravené povrchy pôsobia veľmi esteticky, a to vďaka zvýšenému lesku. Výhodou je jednoduchá aplikácia – formou postreku alebo náteru – priamo na vyčistený povrch. Impregnáciu je možné kombinovať aj s mechanickými spôsobmi úpravy podláh, ako brúsenie a tzv. pancierovanie – odborný termín je povrchová úprava vsypom – čím sa výraznejšie posilní zamýšľaný cieľ.

Pre koho je impregnácia podlahy vhodná?

Ak viete, že si podlaha vyžaduje extra odolnosť alebo bude vystavovaná častým vplyvom vlhkosti, nečistotám alebo teplotným výkyvom, rozhodne zvážte jej impregnáciu. Práve pre tieto dôvody sa na nás obracajú najčastejšie majitelia priemyselných budov, obchodných priestorov, logistických centier, obchodných domov, výrobných hál, ale aj obytných domov pre podlahy do interiéru aj exteriéru.

Koľko stojí impregnácia podlahy?

Radi by ste vedeli, koľko vás bude impregnácia podlahy stáť? V tom prípade nás neváhajte kontaktovať. Po úvodnej konzultácii vám radi cenu impregnácie pre konkrétnu podlahu navrhneme, vysvetlíme postup a následne si dohodneme termín realizácie.