SAMONIVELIZAČNÉ LIATE PODLAHY

Liate terrazzo

Podlaha v štýle terazzo? Prečo nie. Ide to aj instatnou formou, pomocou samonivelizačnej liatej podlahy a vopred pripravenej suchej cementovej zmesi. Na pohľad obľúbený terazzo efekt sa bude skvele vynímať na novej alebo renovovanej podlahe. V obchodnom centre, galérii, ale aj garáži, kúpeľni alebo kuchyni.

Liate terrazzo a klasická terazzo podlaha

Samonivelizačná liata podlaha je špeciálny typ podlahy, ktorá sa vyznačuje hladkým a rovným povrchom. Výhodu takejto podlahy je, že ju možno použiť na existujúce podklady, ako napríklad betón alebo pokojne aj dlažba. Liata podlaha sa vyrába z vybranej cementovej suchej zmesi, ktorá je rýchloschnúca a na podklad sa nanáša v tenkej vrstve. Po finálnom brúsení a leštení je podlaha dokonale funkčná, dostatočne odolná a vizuálne zaujímavá. S použitím výrobkov MFC TERRAZZO CP
a MFC Micro TERRAZZO CP dokážeme dosiahnuť efekt verne pripomínajúci obľúbený terazzo vzor. Rozdiel medzi klasickou terazzo podlahou a liatym terrazzom je v cene a výsledných vlastnostiach, pričom cementové terrazzo dosahuje len určitú hrúbku podlahy.

Dizajn

Rýchlosť

Dostupnosť

Cena

Postup liatej terrazzo

samonivelizačnej podlahy

Na stabilizovaný povrch, zbavený uvoľňujúcich sa častíc a prílišných nerovností pomocou brúsenia alebo frézovania, sa nanesie penetračná vrstva. Následne sa vybraná cementová suchá zmes zmieša s vodou podľa pokynov výrobcu a v prípade MFC Terrazzo CP sa pridá dekoračné plnivo (kamenivo, drť a pod.). Namiešanú zmes je treba aplikovať na podlahu v priebehu 15 – 20 minút a docieliť jej rovnomerné rozloženie. Po 24 – 72 hodinách je možné podlahu vybrúsiť a vyleštiť do výsledného efektu. Posledným krokom je nanesenie fixačnej vrstvy pomocou finálnej povrchovej úpravy s impregnáciou.

Liate terrazzo je vhodné pre:

Výhody liateho terrazza

Pevnosť

Samonivelizačné liate podlahy MFC TERRAZZO CP sa aplikujú v hrúbke 15 – 40 mm a MFC Micro Terrazzo v hrúbke 8 – 30 mm.

Atraktivita

Obľúbený vzor vyhľadávanej terazzo dlažby a podlahy je na nerozoznanie od klasického prevedenia. S menšími časticami v mikro verzii.

Nízke náklady

V porovnaní s klasickou terazzo dlažbou sú samonivelizačné liate podlahy cenovo dostupnejším riešením.

Efektivita

Jednoduchá aplikácia, dostupnosť a výsledný efekt v štýle terazzo v sebe spájajú cenovo prijateľné a efektívne riešenie.

Rýchlosť

Nie je potrebné čakať na zdĺhavú výrobu a dodanie materiálu. Samonivelizačná liata podlaha sa aplikuje rýchlo aj pochôdzna už po 3 hodinách.

Rovný povrch

Plocha je po aplikácii liateho terrazza, brúsení a leštení dokonale rovná a hladká, pripravená na používanie.

Variabilita

Zákazník má rôzne možnosti farebného prevedenia a taktiež typu dekoračných častíc (kamene, drť, sklo, kovy a podobne).

Odolnosť

Po finálnom nátere a fixácii spojenej s impregnáciou je liate terrazzo vhodné aj miestností s vyššou vlhkosťou.

Typy samonivelizačnej liatej podlahy

MFC TERRAZZO CP

Liate terrazzo s výraznou štruktúrou

MFC TERRAZZO CP je špeciálna rýchlotuhnúca zmes na báze cementu a špeciálnych prísad. Je dodávaná ako vopred namiešaná suchá zmes, ktorá sa na stavbe zmieša s vodou a dekoratívnym plnivom. Tento typ je určený ako spojivo pre výrobu terazzových podláh s následnou úpravou brúsením a leštením. Na výber máte z dvoch základných farebných variantoch – šedého alebo bieleho cementu, iné farebné odtiene vieme dosiahnuť pigmentáciou.

MFC MICRO TERRAZZO

Liata podlaha s efektom mikro terazzo

MFC Micro Terrazzo samonivelačná rýchloschnúca poterová zmes na báze cementu, plniva a ostatných prísad. Táto samonivelizačná liata podlaha sa dokonale hodí do interiéru, kde sa kladie dôraz na estetiku podlahy a jej funkčnosť bez výrazných nárokov na extrémne mechanické zaťaženie. Jednoduchá aplikácia s následnou úpravou brúsením a leštením je ideálna voľba pre školy, obchodné domy, kancelárie, rodinné domy a iné miesta s častou pochôdznosťou. Aj v tomto prípade máte na výber z dvoch farebných variantov (biely a sivý), iné farebné odtiene dosiahneme potrebnou pigmentáciou.

MFC FINAL 410

Samonivelizačný priemyselný poter

Tento finálny poter je určený na podlahy so stredným zaťažením, napríklad pre priemyselné budovy, sklady, výrobné haly, garáže a podobne. Používa sa ako finálna vrstva na starý aj nový betón a podobne ako liate terrazzo, dodáva sa v suchej forme v cementovej zmesi, ktorú je potrebné zamiešať s potrebným množstvom vody. Vrstva v hrúbke 4 – 15 milimetrov je ideálnym spôsobom, ako vyrovnať podlahu na exponovaných miestach.

Liate terrazzo – cena

Zaujíma vás cena liateho terrazza? Tá sa odvíja v prvom rade od plochy a typu prevedenia, ktorý si vyberiete. Orientačnú cenu za m2 si môžete vypočítať online v našom porovnávači cien. Stačí zadať plochu, ktorú by ste chceli upraviť a predbežnú sumu si môžete porovnať aj s inými typmi podláh, ktoré vám vieme vyhotoviť.

1

Poradíme pri výbere

Zaujalo vás niektoré z prevedení leštenia betónu a neviete sa rozhodnúť, prípadne máte viac otázok? Kontaktujte nás, radi vám ich zodpovieme a poradíme najvhodnejšie riešenie.

2

Transparentne naceníme

Základom cenovej ponuky je osobná obhliadka, kde posúdime stav existujúcej betónovej podlahy. V prípade novostavby odporučíme postup betónovania, aby bolo následné leštenie čo najefektívnejšie.

3

Profesionálne zrealizujeme

V BAUSERVIS-e máme dlhoročné skúsenosti s úpravou podláh, o čom svedčia spokojné referencie zákazníkov. Pracujeme s najnovšími technológiami a sledujeme trendy.

4

Pomôžeme s údržbou

Po realizácii leštenia betónu do požadovanej finálnej verzii vás oboznámime s tipmi na vhodnú starostlivosť. V prípade záujmu údržbu alebo renováciu (oživenie lesku leštením) po rokoch zrealizujeme.