CENOVO DOSTUPNÁ A ODOLNÁ POVRCHOVÁ ÚPRAVA

Leštenie betónu

Povrchová úprava betónu systémom Husqvarna HIPERFLOOR® posúva betónové podlahy na nový level. Brúsenie a leštenie betónu dodá podlahe odolnosť, pevnosť a efektný vzhľad. Stavte na úpravu betónu, ktorý vydrží desaťročia. Bez vysokých nákladov a náročnej údržby.

Prečo leštenie betónu?

Nezáleží na tom, či betónovú podlahu už máte alebo ju plánujete v rámci výstavby. Leštenie betónu je vhodné pre renovácie aj novostavby. Vďaka unikátnej modernej technológii je to možnosť, ako vyťažiť z betónu a jeho vlastností maximum. Bez ďalšej povrchovej úpravy alebo vrstvy, ktorá by zvýšila vaše náklady. Technológia Husqvarna HIPERFLOOR® prináša hneď niekoľko možností s rôznymi výhodami a konečným efektom. Hľadáte riešenie pre odolnú, jednoliatu a finančne nenáročnú podlahu? Leštenie betónu je najideálnejší spôsob, ako ju dosiahnuť.

Funkčnosť

Hodnota a cena

Udržateľnosť

Estetika

Leštenie betónu

aký je postup?

Betón sa upravuje – brúsi a leští pomocou unikátneho systému Husqvarna HIPERFLOOR® do požadovanej finálnej úpravy. V prvom kroku sa z betónu odstráni prípadný ďalší povrch (epoxidová vrstva, polyuretán a i.) alebo priamo vrchná vrstva (takzvané cementové mlieko), ktoré sa na betónových povrchoch vytvára. Následne, po odhalení pevnejšej vrstvy, prichádza na rad leštenie betónu s cieľom dosiahnuť odolnejší, jednotnejší a vizuálne atraktívnejší povrch.

Leštenie betónu je vhodné pre

Výhody lešteného betónu

Pevnosť

Leštený betón je 8 – 10 x odolnejší než klasický betónový povrch bez ďalšej úpravy.

Atraktivita

Leštením betónu dosahujeme vizuálne zaujímavý vzhľad, pripomínajúci terazzo. V lesklej aj matnej finálnej úprave.

Nízke náklady

V porovaní s tradičnými druhmi podláh prináša leštenie betónu úsporu nákladov až o 40 % (so zohľadnením životnosti podlahy).

Efektivita

Výsledná povrchová úprava nevyžaduje žiadnu ďalšiu vrstvu. Leštenie je vhodné pre novostavby aj renovácie betónových podláh.

Odolnosť

Výsledný povrch po leštení betónu odoláva mechanickému zaťaženiu aj používaniu. Už žiadne šmuhy po kolieskach.

Rovný povrch

Vďaka špeciálnej technológii je úpravou betónovej podlahy dosiahnutá maximálna rovnosť, čo zabezpečí nízke vibrácie.

Ľahká údržba

Leštený betón sa ľahko udržiava a čistí. Opätovný lesk po rokoch možno odstrániť jednoduchým preleštením špeciálnymi padmi.

S ohľadom na životné prostredie

Podlahu z betónu tvoria prevažne prírodné materiály. Kameň, piesok, voda, cement. Žiadne ďalšie chemikálie ani prísady.

Možnosti leštenia betónu

Vyberte si jednu z úrovní leštenia betónu pomocou systému Husqvarna HIPERFLOOR®. Prevedenie Bronze, Silver, Gold alebo Platinum ponúka odpoveď na širokú škálu estetických aj mechanických vlastností vašej novej alebo zrenovovanej betónovej podlahy. Rozdiel spočíva v hĺbke brúsenia a vizuálnom efekte s množstvom a viditeľnou štruktúrou častíc betónu. Od industriálnych podláh s minimálnou hĺbkou brúsenia v matnom prevedení, kde prevažuje funkčnosť podlahy, cez komerčné využitie s pridaným leskom až po výrazne odhalenú štruktúru pripomínajúcu terazzo vo vysokom lesku. Všetky vyhovujúce norme SS-EN 61340-5-1.

Ktorú si vyberiete?

VERZIA “BRONZE”

Silný a ľahko čistiteľný leštený betón

Verzia BRONZE je základné prevedenie s najmenším počtom brúsnych a leštiacich krokov. Keďže táto verzia nezahŕňa odkrytie štruktúry kameniva betónu, je potrebná dostatočná rovnosť povrchu. Miesto toho sa vrstva povrchovej zmesi vyleští, ale neodstraňuje sa. Výsledkom je leštený betón s pevnejším povrchom a hladkou, polomatnou úpravou. Tento typ leštenia betónu sa hodí na dostatočne silný, intenzívne pemrlovaný betón alebo suché betónové zmesi.

Vhodné pre priemyselné parky, logistické haly, sklady, komerčné priestory.

VERZIA “SILVER”

Matný leštený betón so štruktúrou kameňa

Verzia SILVER sa vyznačuje výraznejším brúsením, podobne ako verzia PLATINUM. Chýba tu však proces leštenia, preto je výsledkom matná podlaha, avšak s výraznou pevnosťou. Vzhľadom na výraznejšiu hĺbku brúsenia je štruktúra štrku odhalená viac a preto naberá podlaha vzhľad pripomínajúci mozaiku alebo obľúbenú terazzo povrchovú úpravu.

Vhodné pre komerčné priestory, nákupné a obchodné centrá, spoločné bytové priestory.

VERZIA “GOLD”

Vysoko leštený betón bez výrazného brúsenia

V tomto prípade ide o nadstavbu verzie BRONZE, kde okrem základného, nie veľmi hlbokého brúsenia, nasleduje aj leštenie betónového povrchu do vysokého lesku. Znamená to menej odhalenú štruktúru kameňa v betóne a menšie častice. Ideálnou možnosťou sú betónové podlahy s dostatočnou rovnosťou povrchu.

Vhodné pre banky, open office kancelárie, predajne, výstaviská, administratívne budovy.

VERZIA “PLATINUM”

Leštený betón s vysokým leskom a mozaikou

Najvýraznejším spracovaním lešteného betónu je verzia PLATINUM. Pevný a odolný povrch betónu, s výraznou hĺbkou brúsenia, odhaľuje efektnú štruktúru kameňov v betóne. Bonusom naviac je elegantný a pôsobivý vysoký lesk, ktorý zabezpečuje leštenie betónu vo finálnej úprave. Ak vyžadujete maximálne odolnú a efektnú podlahu z betónu s jednoduchou údržbou a nekonečnou životnosťou, toto je správna voľba.

Vhodné pre siene, haly, reprezentačné miestnosti, fitness centrá, obytné priestory

Leštený betón – cena

Zaujíma vás cena lešteného betónu? Tá sa odvíja v prvom rade od plochy a typu prevedenia, ktorý si vyberiete. Orientačnú cenu lešteného betónu za m2 si môžete vypočítať online v našom porovnávači cien. Stačí zadať plochu, ktorú by ste chceli upraviť a predbežnú sumu si môžete porovnať aj s inými typmi podláh, ktoré vám vieme vyhotoviť.

1

Poradíme pri výbere

Zaujalo vás niektoré z prevedení leštenia betónu a neviete sa rozhodnúť, prípadne máte viac otázok? Kontaktujte nás, radi vám ich zodpovieme a poradíme najvhodnejšie riešenie.

2

Transparentne naceníme

Základom cenovej ponuky je osobná obhliadka, kde posúdime stav existujúcej betónovej podlahy. V prípade novostavby odporučíme postup betónovania, aby bolo následné leštenie čo najefektívnejšie.

3

Profesionálne zrealizujeme

V BAUSERVIS-e máme dlhoročné skúsenosti s úpravou podláh, o čom svedčia spokojné referencie zákazníkov. Pracujeme s najnovšími technológiami a sledujeme trendy.

4

Pomôžeme s údržbou

Po realizácii leštenia betónu do požadovanej finálnej verzii vás oboznámime s tipmi na vhodnú starostlivosť. V prípade záujmu údržbu alebo renováciu (oživenie lesku leštením) po rokoch zrealizujeme.

Vyhotovíme vám VZORKU lešteného betónu

Zaujíma vás, ako by vyzerala vaša betónová podlaha po brúsení a leštení, no nie ste si istý, či je to tá pravá možnosť pre vás? Alebo sa rozhodujete medzi dvoma variantmi?

Radi vám vyhotovíme vzorky priamo u vás.

Leštený betón do novostavby?

Zaujal vás leštený betón a radi by ste túto povrchovú úpravu zrealizovali v novostavbe, plánovanej hale, výrobni, obchodnom centre alebo akomkoľvek inom priestore? V tom prípade je vhodné, aby ste nás kontaktovali skôr, než vám firma betónový poter zrealizuje. Po vzájomnej komunikácii a odporúčaniach, ktoré sú pre postup betónovania kľúčové, bude výsledkom leštený betón v najvyššej možnej kvalite.

Doplnkové služby

Impregnácia lešteného betónu

Impregnácia betónu zlepšuje vlastnosti exponovaných plôch, ktoré musia odolávať veľkému mechanickému náporu, častej pochôdznosti alebo exteriérovým či iným vplyvom. Impregnácia predlžuje vzhľad vysokého lesku a odďaľuje čas vzniku “zašlej patiny”, ktorá sa odstraňuje preleštením.

Leštenie betónu a údržba

Po finálnej realizácii lešenia betónu vám vysvetlíme kroky pre jeho efektívnu starostlivosť. Nie je to nič náročné, ak to chcete mať bez starosti, radi to prevezmem na vlastné plecia s pomocou profesionálnej techniky.

Predaj diamantových padov

Radi by ste si údržbu betónovej podlahy realizovali vo vlastnej réžii. Všetky potrebné prípravky, spolu s profesionálnym príslušenstvom (diamantové pady a pod.) do podlahového umývacieho stroja vám radi dodáme za výhodnú cenu.